Blog muzyczny
o muzyce

Sabaton- promo nowej płyty w Polsce

sierpień 20th 2011 in Gwiazdy, Informacje, Koncerty, Metal, Muzyka, Polecamy, Płyty, Rock

sabaton

Będąc POLAKIEM i nie znać tej kapeli to trochę wstyd, albowiem są oni, za sprawą swojej muzyki promotorem polskiej historii okresu II wojny światowej. Ich teksty utworów pokazują całą prawdę o tym okresie i zapobiegają nieudolnym próbą przekłamania historii. Właśnie dlatego SABATON jest tak popularny w Polsce. Są jędną z najbardziej rozpoznawalnych kapel hevy-power metalowych i faktycznie zasługują na odznaczenie krzyżem kawalerskim V klasy. Jako kapela są posiadaczami Złotej Płyty którą zdobyli w Polsce na ostatnich koncertach z serii „World War Tour”.

Tak wiec panie prezydencie, czas o tym pomyśleć!!!

Szwedzi aktualnie odbywają trasę koncertową po Europie, a co ważne większość koncertów odbywa się w Niemczech. W Polsce odbędą się trzy koncerty, a mianowicie:

1.09 – Gdańsk „CSG”
2.09 – Wrocław „Arsenał”
3.09 – Warszawa „Park Sowińskiego”

Bilety w cenie 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu są już dostępne w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski. Bilety kolekcjonerskie na koncert w Warszawie i Gdańsku dostępne są w wybranych punktach sprzedaży.

Jako suport przewidziane są Primal Fear oraz Skull Fist.


1 komentarz to...
“Sabaton- promo nowej płyty w Polsce”
Avatar
Marek

Uważam, że Sabaton to genialny zespół.
Dla mnie to proste i wręcz idealne przedłużenie monumentalnego metalu np. spod znaku wczesnej Metalliki, w którym zwykły prosty czad świetnie się łączy z monumentalnymi i powolnymi frazami (głównie w refrenach).
I choć moją ulubioną muzyką jest muza elektroniczna w klasycznym stylu berlińskim, to jednak ten patos i brzmienie wręcz „totalne” Sabatonu bardzo mi działa na wyobraźnię.
Tyle o samych dźwiękach i brzmieniu, a oczywiście trzeba maksymalny szacun też im oddać z powodu świetnych i prawdziwych tekstów, jakże dla Polaków chwalebnych.
Jednym słowem jestem bardzo ZA i to pod względem muzyki, nastroju i przekazu tekstowego.
Marek


Po półrocznej ciszy stołeczne Born Anew przypomina się nowym materiałem. Epka „Logout” to przedsmak obecnej kondycji kapeli z nowym basistą (Grochu – Right?, ex Dispel The Crowd). Widać, że chłopaki nie spoczywają na laurach, ciągle kombinują i poszukują nowych brzmień. Nadal mamy do czynienia z hardcore, do którego czasami pasuje przedrostek „post”, zespół odważnie eksperymentuje […]

Previous Entry

„Stafe Of Mind” – album liczący sobie już dobrych 10 lat. Przez ten czas  zyskał sobie już status kultowego i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym wydawnictwem w historii zespołu. Od kilku lat pozycja ta była już praktycznie niedostępna. Padały liczne pytania typu:  Czy będzie można to jeszcze dostać? Wytwórnia płytowa „Spook […]

Next Entry

polecam