Blog muzyczny
o muzyce

Francuski Black metal

maj 1st 2010 in Metal, Muzyka, Polecamy, Płyty

Artykuł ten jest szczególnie dla ludzi którzy uważają że Francja i Black metal to dwie sprzeczności, a na słowa BM z Francji wybuchają śmiechem, mówiąc że to pewnie jakieś gówno. Otóż jest parę godnych polecenia kapel, które pochodzą z Francji. Niestety kapele te pozostają dalej w podziemiu ze względu na słabe, społeczne zainteresowanie tym stylem muzycznym. Ale nawet w tym kraju są ludzie których dalej inspiruje BM.

Istnieje kapela „Paste Noire” i muszę przyznać ze bardzo przyjemnie się tego słucha. Goście pochodzą z Avignon i tworzą od roku 2000. Szczególnie polecam płytę „Ballade cuntre lo Anemi francor” – jest max przejebana i nie polecam ją dla ludzi o słabych nerwach. Zło w czystej postaci 😛 i jakby to powiedział mój kumpel „Skoczne i do zanucenia”. :P.Płyta jest całkiem świeża bo wyszła w 2009 r. Wrzucam drugi kawałek z tej płyty bo mnie rozwalił.

Kawałek z dema z 2005 roku.

Natomiast z trochę innej półki bo – epic/pagan BM polecę dosyć słabo znaną kapelę „Lutece
„Alesia” – kawałek oczywiście nawiązuje do bohaterskiej obrony swojego grodu przez Galów przed przeważającymi siłami Juliusza Cezara – posłuchajcie.

czarne legionyOrganizacja o nazwie „Les Legions Noires” (czarne legiony) zrzeszała zespoły BM z Francji.
dowiedz się więcej

LLN powstała jakoś z początkiem lat 90tych. Było to odbicie lustrzane norweskiego „Black Circle” Do LLN należały takie zespoły jak „Vlad Tepes” czy „Mutiilation” oraz parę jeszcze  innych. Niestety kapele te pozostały razem ze swoją ideologią w cieniu jak przystało na prawdziwych thrue – ortodoksyjnych BMowców.  Z przykrością stwierdzam, że ciężko się tego słucha i tak samo ciężko tam znaleźć coś dobrego. Poza tym nagrania były rozprowadzane tylko w śród znajomych,:P więc dotarcie do nich graniczy z cudem. Oczywiście zależy kto co lubi, więc dla chcącego nic trudnego w dobie dzisiejszej techniki komputerowej.

Zresztą posłuchajcie sami.

No ale to jest w końcu prymitywny black metal i taki już jego urok, bo taki ma on być.

Osoby których zaciekawił temat zapraszam do wypowiadania sie. Co o tym sądzicie. Czy BM we Francji nadaje się do czegoś w ogóle ?

Tak samo ludzi którzy wiedzą o co chodzi zapraszam do rozwijana tematu.


2 komentarze to...
“Francuski Black metal”
Avatar
Satrina

Od dawna pasjonuję się blackiem skandynawskim, ale właśnie ostatnio zaciekawił mnie francuski…Jest parę godnych kapel, tylko ten język mi nie pasuje – genialnie brzmi np black po norwesku (Satyricon – Den Siste). Ale dla odmiany warto posłuchać:)


Avatar
maha

pierwszy utwór naprawde mi sie spodobał


Zaczęło się od tego że gość Markus Tümmers po wcześniejszych przejściach z muzyką, założył Falkenbacha jako jednoosobowy projekt. Było to już w Niemczech, bo Markus wychował się na Islandii. Zanim powstał Falkenbach, Markus tworzył muzykę między 89 a 91. W 93 zaczął grać na gitarze w ‘Crimson Gates’. Z tego projektu powstały […]

Previous Entry

Nie ma sie co rozpisywać. Niepodważalna klasyka i jedna z kapel która miała największy wpływ na rozwój muzyki metalowej.

Przez wielu uważana za pierwszy zespół black metalowy.  Nazwa tego stylu pochodzi właśnie od jednego ich utworu „Black metal”

http://gig-news.pl/2010/03/11/venom-w-2010-na-koncercie-w-krakowie-i-warszawie/

Zagrają:

23 czerwca 2010 – Kraków, Klub Kwadrat, bilety po 90 zeta a w dniu koncertu 110
25 czerwca 2010 – […]

Next Entry

polecam