Blog muzyczny
o muzyce

Albert Hammond, Jr

październik 19th 2008 in Gwiazdy, Rock

hammond1Dzisiaj połączymy świeżość nowej fali rocka początku XXI wieku z Beatlesami. Przyprawimy lekko popowym bitem i … hmmm … no właśnie… Panie i Panowie przed Wami Albert Hammond Jr. Zakładajcie słuchawki będzie się działo.

Albert Hammond Jr to gitarzysta jednej z najciekawszych kapel rockowych ostatnich lat „The Strokes”. W zespole tym Hammond gra głównie z gitarze elektrycznej, notabene robi to świetnie. Jego solówki są energiczne, kreatywne i stąd też bardzo charaterystyczne. Żadko śpiewa.

Jednak ktoś o takim talencie musi być bardzo kreatywną osobowością. Hammond więc postanowił w końcu pokazać światu swoje kompozycje. W chwilach pomiędzy kolejnymi płytami „the Strokes” Albert Hammond skompowował dwie płyty, notabene zapraszając do sesji nagraniowych swoich kolegów z „the Strokes”. O utworach z nich trochę Wam teraz opowiem.

Można pwiedzieć, że utwory Hammonda są zakorzenione w brytyjskim britpopie.  Słychać w nich echa The Beatles. Muzyka nastraja pozytwnie, jest melodyjna i często przebojowa.

W jego dyskografii znajdują się dwie płyty: „Yours to Keep” oraz „Como Te Llama”, mozna o nich przeczytać np. w allmusic.com.

Najbardziej przypadły mi utwory:

1. Albert Hammond, Jr. – Everyone Gets A Star.

Zaśpiewany wydaje się jakby od niechcenia w dość leniwym tempie 🙂 Jednak nie ulega wątpliwości, że każda sekunda tego utworu została dosonale przemyślana. Każdy instrument ma tutaj swoje pięć minut, smaczki w stylu „piskających” od czasu do czasu dźwięków wykonanych na organach, czy też krótkie przesterowania gitarowe wymieszane z jej czystszym brzmieniem dopełniają wspaniale charakterystyczny rockowy wokal Alberta. Jr. Zresztą posłuchajcie i oceńcie…

2. Albert Hammond, Jr. – In Transit.

Utwór wyjątkowy, świetnie brzmiący zarówno „elektrycznie’ jak i akustycznie. Zamieszczam tutaj wersję właśnie akaustyczną. Zwróćcie uwagę na ciekawy instrument: „dmuchane organy” których używa Hammond Jr.

Inne:

Członkowie zespołu: Albert Hammond, Jr.Matt Romano, Marc Philippe Eskenazi, Josh Lattanzio oraz okazjonalnie koledzy z „The Strokes”.

Albert Hammond Jr. na Myspace – fajnie jest mieć  63129 znajomych (stan na dzień 19 Października 2008) :). A tak na poważnie to Albert całkiem często aktualizuje stronkę o nowe utwory. Można przeczytać też o jego aktualnych planach koncertowych podobbnie jak na jego oficjalnej stronie internetowej. Warto zaglądać również na profil Hammonda w facebook.

A tutaj Albert Hammond w krotkim wywiadzie dla Infomuzyki tuż przed wydaniem drugiej solowej płyty: „Como Te Llama”.

Zespól posiada wiele więcej ciekawych utworów. Zapraszam do odkrywania ich i podzielenia się swoimi uwagami na tym blogu. 🙂


1 komentarz to...
“Albert Hammond, Jr”
Avatar
M_art_y

…Nie mówię, że wszytsko mi tu siada :), ale twój blog wymiata…

Alberta znam zaledwie od kiku tygodni (solo, bo The Strokes od ich debiutu) i często go słucham. Jest prosty, klasyczny i faktycznie beatlesowski. Mniam 😀

Pozdrawiam


Jeden z najsłynniejszych zespołów rock/metal – grupa Iron Maiden skowerowana przez… dzieci. Obstawiam, że suma lat wszystkich członków nie przekracza 30 🙂

 

Previous Entry

Tak to jest jak się bierze ciężkie narkotyki. :)… ogłaszamy minikonkurs na najgorszy zespół muzyczny. Dzisiaj prezentujemy przedstawiciela gatunku metalu. Zapraszam do podsyłania linków. Nagród nie ma ale wesoło będzie :).

Next Entry

polecam